KK Napredak JKP Aleksinac

DSC 9431Košarkaši Napretka savladali su ekipu OKK Beograda 91:88 (33:18, 24:27, 17:26, 17:17). Meč je, po već viđenom scenariju, obeležila visoka prednost domaćih (+26 u 13.minutu), da bi se gosti u potpunosti vratili i uspeli da povedu u završnici meča. Najbolji kod pobednika bio je Đorđe Simeunović sa 22 poena i 15 skokova. Povreda Milenka Veljkovića.

Košarkaši aleksinačkog tima sjajno su otvorili utakmicu 10. kola. Prednost Napretka bila je u konstantnom porastu, da bi nakon pogotka Simeunovića u 13. minutu, ona iznosila čak +26 – 46:20.

Kao što se već više puta dešavalo u prethodnim mečevima, košarkaši Napretka doživeli su veliki pad u igri u nastavku, kad su gosti do kraja poluvremena postigli još 25 poena i prepolovili zaostatak – 45:57.

Treća četvrtina počela je jako loše po domaćina. Pored toga što nisu uspeli da zaustave rezultatski kolaps, ekipu Napretka zadesio je veliki peh. Milenko Veljković doživeo je povredu zgloba u 23.minutu, zbog koje je morao da napusti parket. Veljković je za 13 minuta na terenu postigao 14 poena i 9 skokova.

U 36. minutu utakmice, nakon poena Boltića, OKK Beograd dolazi do poravnanja – 79:79. Nakon još jednog neuspešnog napada domaćeg sastava, Vujić zakucava za 79:81. Usledilo je novo izjednačenje, potom trojka Stojadinovića za +3 za Beograđane – 81:84.

Nakon tajmauta Nebojše Raičevića, usledila je serija njegovog tima 10:4. Konačan rezultat postavio je Simeunović – 91:88 za Napredak.

Ozbiljnost Veljkovićeve povrede biće poznata u narednim danima. Učešće u ovoj utakmici uzeo je i Dimitrije Raičević, koji je prethodne dve nedelje bio van terena i trenažnog procesa. Trener Napretka još uvek ne može da računa i na kapitena Nikolu Raičevića, koji bi narednih dana terbalo da se priključi svom timu.

Aleksinčani su tako ostvarili četvrtu prvenstvenu pobedu, kojom su prekinuli niz od tri uzastopna poraza. U narednom kolu, sledećeg vikenda, na programu je gostovanje Metalcu u Valjevu.

Napredak JKP: Ćirković 16 (3as), Duvnjak 10 (4as, 3sk), Saičić 13 (3sk), Petrović, Raičević D., Simeunović 22 (15sk, 6as), Jeremić, Bogavac 8 (6sk), Stanković 2, Veljković 14 (9sk), Mitrović, Karalić 6 (8sk).

Autor: Marko Radić, Foto: Stefan Živković